| anamariairina36 a întrebat:

Stie cineva cam de cate caiete (si de ce fel) este nevoie la liceu (mate-info, clasa a IX a)?

Răspuns Câştigător
| Burlica a răspuns:

O sa ai aceleasi materii ca in generala. Nimic nu prea se schimba. O sa dispara civica si tehnologica si o sa apara logica, informatica impartita in TIC ( pachet office, html si site-uri web) si Programare (Pascal sau C++). O sa faci muzica si desen doar a 9-a si a 10-a, apoi ele dispar. Cat despre caiete... ele depind si de cerintele profesorului si preferintele tale. Dar iti dau un sfat : nu da la mate-info! O sa vezi la Bac ca esti cea mai dezavantajata si vei trece in patru ani ca gasca prin apa. Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza profilul, conteaza materiile. E strict ca-n generala, la mate trebuie caiet de mate, la romana de romana, la fizia de mate, la istorie de romana.
Cate? 1 pentru fiecare. Daca profii vor sa ai si caiet de tema o sa iti spuna.
Caietele ar trebui sa fie ultima grija pentru liceu.

| Burlica a răspuns:

Daca mai ai intrebari despre profil te ajut cu mare placere. Ma cauti pe facebook ( Vladut Burlii) si ma intrebiwinking