| sunshine_6269 a întrebat:

Stie cineva cum se va face repartizarea la liceu pentru anul viitor? Pt ca nu s-au dat teze cu subiect unic. o sa fie examne de admitere sau o sa se dea vreun examen la scoala, la sfarsit de a8a? Astept pareri macar.

3 răspunsuri:
| marcela290 a răspuns:

Se vor da 3 examene in scoala. unul la limba si literatura romana, unul la matematica si altul la alegere dintre geografie si istorie. dupa ce le dai li se vor face media acestor 3 examene. apoi se va face media generala a claselor V-VI-VII-VIII. media rezultata se aduna cu media examenelor si se imparte la 2. apoi rezulta nota cu care tu te vei prezenta la repartitia computerizata. si acolo se va face repartizarea in functie de medie. ai inteles?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la liceul pe care vrei sa-l urmezi si acolo vei da examen

| sunshine_6269 explică:

Mersi! Sper sa fie cum zici tu, ca asa m-am mai linistit!