| Andresso a întrebat:

Stie cumva cineva daca se pot da niste restante la sesiunea de iarna la facultate? Sau aici depinde de ce facultate faci?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dacă-s examene din sesiunea de vară nu le poți da în sesiunea de iarnă, le dai în sesiunea de vară următoare.

4 răspunsuri:
| RainbowD a răspuns:

Salut. Da, se poate dacă examenele sunt de anul trecut din sesiunea de iarnă. Dar mai bine întrebi și la secretariat. S-ar putea ca la unele facultăți restanțele sa se poată da doar în sesiunea de restante.

| Andresso explică (pentru RainbowD):

Sunt de anul "trecut" din sesiunea de vara (sau cum se zice, sfarsit de an). Iar dupa 2 zile am o restanta la care nu am invatat inca ca nu m-am apucat din timp... de aceea intrebam daca cineva stie daca as putea da restantele si in sesiunea de iarna.

| Andresso explică (pentru Adry05):

Multumesc anticipat!

| Adry05 a răspuns (pentru Andresso):

Nu e mulțumire anticipată, mulțumire anticipată era dacă îmi puneai o întrebare la care îmi așteptai răspunsu și îmi mulțumeai în avans în cazu în care aș fi răspuns. anticipare=așteptare

| Adry05 a răspuns (pentru Andresso):

Dacă-s examene din sesiunea de vară nu le poți da în sesiunea de iarnă, le dai în sesiunea de vară următoare.