| CrinaDor a întrebat:

La facultate, care e diferenta dintre sesiunea de restante si cea de lichidari?

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

La, lichidari vine plutonul de executie si te lichideaza tongue

nu am auzit de asa ceva, tu unde ai auzit? tongue

| MaRIAN9889 a răspuns:

Sincer nu am auzit de lichidari, dar diferenta dintre sesiune si restanta ar fi ca... practic o mai dai o data, doar ca trebuie sa platesti o taxa pentru a putea da acea restanta.

Tu practic ai un numar de credite pe care trebuie sa le indeplinesti in fie care an si trebuie sa ai un minim la ele pentru a putea trece anul.

Daca pici la un examen din sesiune, atunci urmeaza reexaminarea(un fel de marire a notei, daca reusesti sa iei mai mult atunci scapi de restanta), daca pici si acolo urmeaza restanta pe care trebuie si sa o platesti daca vrei sa o poti sustine.

Nu poti da de licenta pana nu ai toate creditele acumulate sau mai bine zis pana nu ai toate examenele luate, de asta se da restantele.