| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a 8-a si nu stiu ce liceu sa aleg. Din punct de vedere al mediei nu cred ca am vreo problema(am 9, 95). Dar sunt mai lenes si as vrea sa merg la un liceu in care profesorii nu te pun sa inveti chiar fiecare cuvant, gen te asculta la fiecare ora. De exemplu sa pot sa lipsesc de la unele ore daca am ceva de facut fara probleme. E Matei Basarab un astfel de liceu? pentru ca am auzit ca profesorii nu sunt chiar asa de exigenti. Oricum la liceu tot ce vreau e sa nu raman repetent altceva nu ma intereseaza.

6 răspunsuri:
| buffa a răspuns:

Pleaca in Franta...acolo nici tema pentru acasa nu exista happy pentru stundenti, elevi

| nicoalusoby a răspuns:

Nu ai precizat in ce oras esti.

| 123Stefy456 a răspuns (pentru nicoalusoby):

Da...Daca nu spui nu te pot ajuta. Scz

| INCREDIBILus a răspuns (pentru nicoalusoby):

Bucuresti

| Casper003 a răspuns:

Pai la tine e cam greu, daca zici ca ai medie asa mare o sa intri pe la primele clase unde se invata cam peste tot (asta daca nu vrei un liceu de mecanica sau ceva de genu, si presupun ca nu vrei) asa ca daca ai avut medie mare in generala o sa trebuiasca sa inveti si la liceu, eu am avut 8.60 in clasa a 5-a si a 6-a si a 7-a cam 8.80, sunt tot clasa a 8-a ca tine, cu examenele o sa imi iasa o medie la la 7-7.50 si intru de exemplu mai in spate nu chiar in primele clase, unde iti perimiti sa faci ce zici tu mai sus. Dar te poti transfera. Bafta la examene!

| INCREDIBILus a răspuns (pentru Casper003):

Ok, deci o sa ma straduiesc sa iau nota mica la examene ca sa invat mai putin la liceubig grin