| beneamin a întrebat:

Sunt clasa 9 mate info deocamdata sunt extrem de nemultumit la matematica am 6 6 6 si 6 in teza, la fizica am media 7 la chimie 8 la biologie 9 oare ce este de facut si cum pot avea note mai bune

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Simplu.pune mana pe invatat si raspunde la fiecare ora la mate sa vada profesorul ca esti interest si du te si roaga-l sa te asculte ca sa-t maresti media.Si incearca sa faci meditatii poate te ajuta dar nu cu profesorul de la clasa.

5 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Nu te mai stresa atat doar este vacanta, uite cum faci te mai linistesti o zi doua si apoi mai invata un pic si spune-le profilor sa te asculte ca vrei sa-ti mai maresti un pic media.
Craciun fericit! :*

| C0olmonkey a răspuns:

Trebuie sa pui mana sa inveti, alta modalitate nu e. Mai ales matematica deoarece la mate info o sa ai nevoie de ea din plin. Daca iti permiti sa iei meditatii ar fi mai bine daca nu pune-ti ambitia si in loc sa postezi intrebari pe TPU ai face niste exercitii la mate.

Spor la invatat si SARBATORI FERICITE!

| Tiayth a răspuns:

Incearca sa faci meditatii dar nu cu profesorul de la clasa ca se pare ca nu explica prea bine sau citeste in cartea de matematica lectiile si exemplele de acolo ca poate intelegi

| neonitza1 a răspuns:

Meditatii:/
si..concentreaza-te mai mult pe ceea ce inveti...fii mai constiincios!
bafta!happy

| MaiaXAlexandra5 a răspuns:

Salut... Consider ca ai putea sa iei meditatii sau daca nu. incearca sa inveti mai bine. sau sa prinzi iedeile din clasa... fi mai atent la predare. Multumesc