| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a la un colegiu,sunt la profilul real,mate infi si vreau sa dau la o facultate tehnica din Bucuresti sau apropiere. Vreau ca facultatea sa fie ceva serios si recunoscut, dar nu sa ma duc zilnic pentru ca vreau sa imi gasesc ceva de munca, parintii nu isi permit sa ma ajute 4 ani de zile si ma simt si rusinat sa o faca. Ma inclin spre inginerie mecanica. ceva de genul. Astept propuneri de facultati.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa te autocunosti si sa-ti descoperi aptitudinile pentru a alege o facultate..Sunt multe facultati serioase si recunoscute.Important este sa fii tu la inaltimea lor.