| Maria_6392 a întrebat:

Sunt clasa a 7a si fac fizica din clasa a6a. numai k nu am inteles mai nimic. in clasa a 6a m-am mai descurcat dar acum, e mult mai greu. am inceput cu fortele si marimi scalare, vectoriale, principiul actiunilor reciproce, tensiunea din fir, forta de frecare, interactiuni la distanta, presiunea, echilibru de translatie si rotatie, momentul fortei si acum suntem la cuplu de forte. stiu definitiile. cred ca toate, dar profa mea nu explica deloc. cand ne preda zici ca vorbeste pentru ea, k si cand noi am sti toate astea si ea doar ne reaminteste. nu le-am inteles si desi caut raspunsuri la intrebarile mele despre fizica pe net nu gasesc nimic. aveti vreun sfat sau ceva, nu stiu ceva ce m-ar putea ajuta? mi-ar fi de folos orice. Mersi. sunt utilizatoare mai noua a TPU si nu stiu ce e,, funda" dar sper sa ma ajuta-i si asa...

3 răspunsuri:
| Virkno a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta numai ca eu am fost la mate si eu sunt clasa a 10 si un singur lucru na putut ajuta si acela e meditiabig grindeci mediteazatewinking

| Boss_Marius_1998 a răspuns:

Eu tot in clasa a-7-a sunt si mie tot mi s-a intamplat ce ti s-a intamplat tie! ( LA aceeasi materie ) profu ddin a-6-a statea numai si ne batea si nu preda nimic. Siin a -7 - a nu stiam nimic! Iti recomand sa rogi un copil de a-6-a sati imprumute manualul de fizica sinvata definitiile de acolowinking

| Boss_Marius_1998 a răspuns:

Mi s-a intamplat la fel! Te sfatuiesc sa iei manualul de la un copil de a - 6 - a si invata de acolo!