| Ramonaaaa a întrebat:

Sunt clasa a 8-a, mai am putin si merg la liceu si vreau sa va intreb ceva.
Eu in clasa 5 am avut media 9.85batting eyelashes
In cls 6:9.75
In cls 7:9.25
Acum, in clasa 8, am avut pe semestrul 1: 9.11
Faza e ca la evaluarile astea la mate si romana care vin acum am incredere ca la romana voi lua intre 8-10 dar la mate, dupa spusele profei mele la meditatii, o sa iau in jur de 6-7 poate nici atat.
Sa presupunem ca as lua 9 la romana si 6 la mate.In cazul asta nu o sa mai imi iasa media de admitere 9 ci 8?
Este o intrebare urgentastraight face. Ms mult:*.

Răspuns Câştigător
| SnYcK3rS a răspuns:

Salut!

In cazul vostru media de admitere este alcatuita din 50% media evaluarilor nationale si 50% media anilor de studiu (5-8)

Presupunem ca iti iese media in clasa a8a 9,20

(9,85+9,75+9,25+9,20) : 4 =9, 51(media anilor de studiu)
9+6=15:2=7,5(media evaluarilor nationale care nici ea nu se rotunjeste)

Media de admitere=(9, 51+7, 5):2 =8, 50(nu se rotunjeste)

Stai linistit asta e doar o presupunere deoarece e posibil sa iei mai mult la examene si sa ai media pe clasa a8a mai mare.Eu sunt a9a,am intrat cu 8, 91, am dat tot evaluari ca tine dar la noi s'au adaugat si tezele unice din clasa a7a

2 răspunsuri:
| LeiAdrian a răspuns:

Da de ce ai scazut asa de mult? De la 9.85 la 9.75 la 9.25 la 9.11? Tu in loc sa cresti scazi tot mai mult in fiecare an? Mai bine apuca-te mai bine de invatat ca la evaluarile nationale sa iei chiar peste 9 si sa-ti maresti si media de anul asta! Ai scazut prea mult!

| Șosețică a răspuns:

Ai putea sa te pui mai bine la invatat si sa iei peste 9 happy
Las'o pe profa, ea da cu presupusul tongue
Deci punete la invatat si daca vrei cauta pe net teste pentru mate din ce materie faci tu happy
O sa te ajute mult, eu asa fac la franceza angry...