| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si tocmai am aflat notele de la evaluare, am șanse sa intru la un profil cu media de admitere 7.04 iar eu o am 6.88, am auzit ca unii au reușit sa intre si cu medii mai mici decat cele de pe broșuri.
Fara hate bro, vreau sa știu doar daca am șanse

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sigur că ai șanse!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e adevărat ce ai auzit! Se poate, șanse ai. Depinde de numărul celor înscriși la acel liceu. Calculatorul vă repartizează. În caz de ceva, te ocupi serios de studiu si din semestrul al II-lea, te poți transfera. Înveți, fiindcă trebuie să ai media mai mare, decât media ultimului admis.

| RazvanBogdannn a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine,atunci încerc acum poate am noroc.

| floresdemayo a răspuns (pentru RazvanBogdannn):

Să ai success!

| RazvanBogdannn a răspuns (pentru floresdemayo):

Mulțumesc

| nupreastiu2020 a răspuns:

Depinde de cati se "bat" pe locul ala. Anul asta mediile cica vor creste destul de mult datorita numarului mare de medii mari. Dar cum a fost spus si mai jos, te poti transfera la un liceu mai bun daca tragi tare in semestrul 1. Succes!