| Alexandruceva a întrebat:

Sunt din Botosani, in clasa a 7-a si nu m-am decis la ce liceu sa merg. Nu vreau sa imi ocupe timpul prea mult liceul. Sunt de nota 8-9 si nu vreau sa am de a face cu matematica sau romana, preferabil pe profilul uman. Si imi plac foarte mult engleza si geografia.

Răspuns Câştigător
| Andrei200202 a răspuns:

Romana o sa faci la orice liceu mergi, la uman se va pune mai mult accentul pe ea, dar macar scapi de mate. Nici la bac nu scapi de română. Deci, e ok dacă intrii la un liceu cu profil științe sociale sau filologie, nu e mate, e lejer.