| NesquikDuoSpecial a întrebat:

Sunt in clasa a 4 -a, mi-am pierdut carnetul de note. L-am cautat peste tot. Nu-i.
Intrebarea mea e: as putea fi exmatriculat? Toti imi spun asta! crying
Inca n-am spus profei. Mentionez ca sunt de la scoala nr 3 nicolae titulescu.
Ms muulllltttt!

17 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu vei fi exmatriculat, stai liniştit. Cumpără un alt carnet de note din orice librărie, pune-ti o poză pe el, completează datele şi dă-il dirigintei.Ea îl va duce la director şi îl va aduce înapoi semnat si ştampilat.

| Alesandraas a răspuns:

Stai calmoh go on şi eu l-am pierdut de vreo 2-3 ori şi nici vorbă de exmatriculare.
Sunt colegii tăi răi, văd că ai prins teama asta şi te chinuiesc.

| NesquikDuoSpecial explică (pentru Alesandraas):

Dar ti l-ai gasit? Daca nu, ti-a trecut chiar toate notele? Din a 1-a?
Ca la noi catalogul incepe din a 4-a si nu stiu daca-l mai gaseste.

| MMihai a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Nimeni nu își pierde lucrurile, că vrea el să și le piardă.

Carnetul de note ți-a căzut pe jos când ai scos lucruri din ghizdan.

Deci ori a căzut pe jos acasă ori la școală.
Dacă nu ți l-a furat, un alt copil, ca să îți facă rău.
Poți să primești o foarte mică sancțiune că ai fost neatent, deci între 10 și 25 de sutimi de punct scăzute la nota la purtare pe trimestrul /semestrul respectiv, și cam atât.

Despre exmatriculare nici vorbă de așa ceva, astea sunt prostii de tâmpiți.

Noi primeam carnetele de note de la școală, dar nu erau în comerț asemenea lucruri.

Dacă în școală mai erau carnete de note, îți dădea un altul, de la școală.

Dacă nu cumpărai un caiet mic, pe care îl liniai ca să fie ca un carnet de note și munceai mult cu liniatul și cu scrisul caietului respectiv, ca să fie cam la fel ca și carnetul de note.

Rădeau de tine copii și profesorii, că ești prost, că ai pierdut carnetul de note și cam asta era tot.

Diriginta și părinții semnau că este în loc de carnet de note, și profii îți treceau notele în caiețelul, care ținea loc de carnet de note.

Am avut și eu carnetul de note pierdut cam o lună, la școala generală, dar l-am găsit în casă până la urmă.
Nu îți zic ce am pățit în luna aia, „ că bine că am gât, că îmi pierdeam și capul", și prostii de astea.

| Alesandraas a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Nu ţin minte să-mi fi trecut toate notele.a trecut muult timp de atunci şi nu mai ştiu cu exactitate, dar ce ţin minte este că mediile mi le-au trecut pe toate din cei 4 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, nu vei fi nici exmatriculat, nici penalizat cu puncte la purtare.Consulta-te cu parintii, sau aplica procedura standard.Cumperi un carnet nou, il predai invatatoarei si ea iti va spune ce e de facut.In mod normal dumneaei ar trebui sa-l completeze si sa-l predea directorului la semnat.Cu cat spui mai repede, cu atat mai bine.Pa,si linisteste-te.Chiar daca o sa te certe putin, iti ceri scuze si gata.

| LolaLollita a răspuns:

Prea multa frica aveti de scoalahappy Nu esti primul/prima elev(a) care isi pierde carnetul de note, crede-ma. Si nu a fost nimeni exmatriculat din acest motiv. Va trebui sa ii spui invatatoarei si sa iti cumperi altul. Poate ca te va mustra, dar atat. Stai linistit(a)! happy

| Ibrahimovic a răspuns:

Iti cumperi un carnet de elev nou( le gasesti la librarie pentru toste clasele ), mergi la directorul sau directoarea scolii si il / o rogi sa iti stampileze acolo la inceput, iar pe invatatoarea ta o rogi frumus sa scrie alea: scoala, numarul de telefon, judetul...
Asta e tot, stai linistit nu se intampla nimic rau!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

E da! stai mai linistit, nici vorba de exmatriculare! ii spui profei adevarul, ti se va da unul nou si o rogi sa iti treaca toate notele din catalog, sa semneze si sa stampileze! si gata!
succes happy

| SSWK a răspuns:

Nu te exmatriculeaza nimeni, pentru atata lucru.

Ii spui profei cum sta situatia si iti spune ea mai departe ce si cum sa faci.

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Eu l-am pierdut de mai mult de 5-6 ori.Iti cumperi altu de la librarie si ii zice la diriginte/invatator sa iti treaca notele.

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Acum am observat ca esti in clasa a patra, si ai invatator.rolling on the floor

| Georgiana2505 a răspuns:

Stai linistit, nu e nici o problema. Vorbeste cu doamna invatatoare si explica-i ca l-ai pierdut. Cumpara alt carnet si roag-o sa ti-l duca la vizat apoi sa-ti treaca notele.
Si eu pana prin clasa a 8 a am schimbat n carnete big grinlaughing

| TravisForest a răspuns:

Stai linistit, nu vei fi exmatriculat. Trebuie sa-i spui profesoarei ca l-ai pierdut, vei primi altul, ea iti va trece notele si s-a rezolvat problema!

Travis.

| NoName000001 a răspuns:

Colegii tăi sunt răi! Doar n-ai făcut o crimă ca să fii exmatriculat! Îți cumperi un carnet, pui poză, îl duci la ștampilat și i-l dai învățătoarei si-i zici să-ți treacă notele... sau eventual ți le dictează ea.

| piciux23 a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa fii exmatriculat deoarece 10 clase sunt obligatorii, spune-i profei ca l-ai pierdut, ti se va da altul si gata happy nu e nici-un stres