| MarcuAlexandru2002 a întrebat:

Sunt in clasa a 6-a si merg la olimpiada de fizica sambata asta.Profesoara care ne pregateste spune ca ar trebui sa facem mai multe probleme.Aici vine problema astazi am facut 4 ore de fizica doar la scoala si in alte zile am facut mai putin dar am ramas extrem de mult in urma la majoritatea materilor dar profa insista sa continui sa nu FAC unele ore ca ma invoieste si sa merg la Fizica.Am facut pregatiri de dinainte de 2018 apucandu-ma in 5 Decembrie si eu chiar cred ca am facut destule.In momentul asta m-am stresat asa de mult in alea 4 ore in cat pana la urma am ramas "leguma" de la asa mult stres nefiind capabil macar sa termin o problema.Ce imi recomandati sa fac? Daca calculez am stat peste 50 de ore la pregatiri.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ia o pauză și relaxeaza-te până la olimpiada! Dacă ești stresat nu poți să dai randament.
Ai încredere în tine că poți să obții un rezultat bun.

2 răspunsuri:
| MarcuAlexandru2002 explică (pentru Lioana):

Multumesc enorm, stiu ca e tarziu dar abia acum mi-am amintit de raspunsul tau.Pana la urma am luat locul 2 pe judet si sunt foarte fericit.

| Lioana a răspuns (pentru MarcuAlexandru2002):

Felicitari! Ma bucur pentru tine.