| kkkk a întrebat:

Sunt in dilemaa.crying.cel mai bun rasp primeste funda.crying...sa adunam punctele de la examen la romana

daca sub 1 este tot corect avem 42 de puncte
daca sub 2 este tot corect avem 36 de puncte
plus 10 oficiu....adunand nu iasa punctajul maxim 100 de puncte, ci 88 dcc? ce trebuie facut? pentru a-mi calcula nota? crying

Răspuns Câştigător
| Ady9 a răspuns:

Pai avem cum ai spus si tu 36 puncte pentru subiectul unu, pentru subiectul 2 42 puncte, din oficiu avem 10 dar se mai acorda 12 puncte pentru:
-unitatea compozitiei 1p
-coerenta textului 2p
-registrul de comunicare, vocabularul si stilul adegvate continutului 2p
-ortografie 3p
-punctuatia 2p
-asezarea corecta a textului in pagina 1p
-lizibilitate 1p