| mirey_4137 a întrebat:

Sunt intr-o dilema si as vrea sa aud mai multe opinii! Vreau sa ma apuc sa scriu un eseu, o carte, un articol oi vedea eu cata inspiratie voi avea! Problemea mea este nu stiu exact despre ce anume! nu sunt hoatrata! am mai multe ideii! poate imi dati voi ideei mai interesantedecat ale mele!
P. S eu sunt studenta la psihologie si as dori totusi sa scriu ceva cat mai aproape de domeniul meu!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai usor ar fi sa vorbesti despre motivul care te-a indemnat sa faci facultatea de psihologie. Cred ca iubesti oamenii si vrei sa-i ajuti, nu? In ce domeniu te-ar interesa sa te implici, vorbeste despre asta. Succes!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Scrie despre omul care il conosti cel mai bine si fa-o astfel incat sa reiese ca e un strain.Si te rog nu-l fa un personaj pozitiv.Lumea e satula de asa cevaraised eyebrows

| Aero a răspuns:

Pai eu cred ca tu poti decide cel mai bine despre ce sa scrii, nu noi!

| octavianpas a răspuns:

Pai ia model u copil orfan, o poveste de dragoste, viata unei fete fara noroc,

| calubalan a răspuns:

Iti pot propune ca sa imbini utilul cu placutul si anume sa scrii si sa fii si platita/recompensata pentru acest lucru. Daca esti in cautare de inspiratie iti fac doua propuneri:
http://www.culturesti.ro/2010/01/povesteste-la-culturesti/
http://gandeste.org/category/carti-de-citit

| radu75 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa scrii despre minciunile pe care le spui aici pe TPU.ro!