| brokxy a întrebat:

Sunt la litere si tot ma gandesc daca sa renunt sau nu.Imi puteti da niste motive pentru care ar trebui sa continui? (Daca aveti ceva motive) Eu sincer parca simt ca locul meu nu este aici.Eu macar recunosc, am o gramatica de te sperii laughing Am asa o iubire pentru limba romana ca nici pentru cursuri nu ma mai trezesc. Toti ceilalti se exprima asa perfect si eu zici ca am o exprimare din aia de clasa I, de pestera. Sincer am intrat in depresie din cauza asta.Si ma simt ca cea mai proasta persoana din grupa.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tu stii, daca vrei sa urmezi altceva mai de viitor, fa altceva.
Daca vrei sa faci ceva pe langa fa ultatea asta, fa ceva pe langa fa ultatea asta, cursuri, dezvolta-te, fa o afacere din ce iti place sa faci.
Daca vrei sa renunti si sa nu mai faci nimic, renunta si nu mai face nimic.

Ai trei variante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce an esti?

| brokxy explică (pentru anonim_4396):

I

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Daca esti doar in anul I, renunta si fa ce iti place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ajunge student la litere un om care scrie "ceilanti "?

| Speranta12 a răspuns:

Ai intrat la litere numa cu bacu?

| brokxy explică (pentru Speranta12):

Da. Anul asta nu au fost examene de admitere din cauza pandemiei

| Speranta12 a răspuns (pentru brokxy):

Din cauza ca ai intrat doar cu bacul a fost ca o teapa pentru tine. Daca era cu examen de admitere, ti-ai fi dat seama de dinainte cum e cu literele si te-ai fi indreptat spre altceva. Asa daca n-ai stiut cat de greu e, afli abia acum. Incearca sa te muti la o alta faculta din sem 2 sau din anul 2.

| brokxy explică (pentru Speranta12):

Oare ma pot transfera la alta facultate fara sa mai dau examen aici? Pentru ca eu sunt foarte bota la romana si nu cred ca o sa trec.

| Speranta12 a răspuns (pentru brokxy):

Asta nu stiu. Intreaba la secretariatul facultatii tale si la facultatii unde vrei sa te duci.