| Mari22333 a întrebat:

Sunt multe persoane care au reușit sa obțină nota 10 la logica. Vreau sa va întreb cum ați reușit să învățați teoria fără să vă încurcați?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Logica trebuie sa-ti formezi prin experienta (personala) si inteligenta (capacitatea de a deduce logic firul logic a lucrurilor.
Nu se poate invata ca un "tocilar". happy

| iuliaOK a răspuns (pentru Bula):

La bac se dă și teorie. Cred ca nu ai făcut logică la liceulaughing) "logica" care se da bac e ceva asemănător cu matematica. Dacă te duci la bac cu logica "personala", mai bine nu mergi. Bine, ai putea sa iei câteva puncte dacă nimerești ceva la grilă laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

"Vreau sa va întreb cum ați reușit să învățați teoria fără să vă încurcați?"

Invatand LOGIC! happy

Doar invatand logic poti sa retii pe termen lung si nu te poti incurca niciodata!

| Nelucojoc a răspuns:

E o chestiune de... logica.
E nevoie sa extrapolezi teoria catre exemple practice. Merge bine la un sprit cu cineva care are un fundal solid in logica. Te ajuta si sa ai la tine o sticla de ceva si un caiet.

| shadow0322 a răspuns:

Personal, am luat 9.80 cu o grilă greșită
Teoria (pentru grile, altceva nu a fost nevoie sa repet) am învățat-o dintr-un memorator, super scurt și la obiect
Depinde de fiecare persoană cum înțelege mai bine, spre exemplu cu o prietenă ma întâlneam pentru a o ajuta și se uita la videoclipuri pe YouTube pentru a înțelege mai bine și a luat aceeași notă
Iar la ea nu era vorba doar de teoria pentru grile, ci de tot ce presupune logica...neștiind bine nici propozițiile categorice universale/particulare