| DexterM14 a întrebat:

Sunt pasionat de chimie și aș dori să urmez facultatea de farmacie sau inginerie chimică, secția ingineria și informatica proceselor chimice. Ce părere aveți, oare care ar fi mai potrvită? După terminarea farmaciei, ce posibilități aș avea pe lângă meseria de vânzător? Dar de la inginerie chimică?

1 răspuns:
| drakudark a răspuns:

Farmacie clar, se câștiga mult mai bine și decât un medic, și știu caz real. Eu oricum tot medicina o aleg laughing