| lavinniadaviid a întrebat:

Sunt pasionata de mitologia greaca, in special de zeitatile ei. Stie cineva filme legate de asta? Raspunsul ce contine cele mai multe titluri de filme primeste funda :d.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Degeaba cauţi filme.
Cele mai bune materiale pentru a afla despre zeii Greciei antice sînt poeme le homerice ( "Iliada" şi "Odiseea"), "Legendele şi miturile Greciei antice", de Kun, " Legendele Olimpului " de Alexandru Mitru.
Dicţionarele de mitologie, de George Lăzărescu, sau de Viktor Kernbach.