| penelope a întrebat:

Sunt studenta la Stiinte ale educatie in primul an si as vrea sa aleg ca obiect de studiu 'Logopedia'. Cum e obiectul? E greu?

5 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Cum vrei s-o alegi daca habar nu ai ce inseamna? Este o meserie frumoasa...se ocupa de corectarea deficientelor de exprimare verbala. Multa rabdare, mult calm, multa psihologie si satisfactii dupa reusite de acordare de ajutor unor copiii, chiar si adulti. SUCCES!

| sinziana1 a răspuns:

@rozel acest site e ca sa ajuti. Daca stii poti raspunde la intrebare.Nu trebuie sa raspunzi doar de dragul de a raspunde.Trebuie sa te gandesti daca raspunsul tau poate fi folositor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dificultatea unei materii nu este un criteriu cand trebuie sa iti alegi meseria pe care o vei practica ani indelungati. Superficialitatea nu da rezultate. Ma intreb de altfel de ce te-ai inscris la Stiinte ale educatiei. S-a facut tarif de grup la scoala ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penelope, mai multa atentie cand formulezi intrebari... Tu ceri informatii despre logopedie pe TPU? Profesori, colegi mai avansati, carti, site-uri de referinta nu cunosti? Ca sa raspund la intrebarea ta, logopedia e o materie dificila care cere multa maturitate psihologica. O ai?

Răspuns utilizator avertizat