| anonim_4396 a întrebat:

Tatǎl tǎu este muncitor la o fabricǎ de sticlǎ din localitatea invecinatǎ. Pentru realizarea diferitelor obiecte decorative el efectueazǎ diferite operatii. Care este ordinea logicǎ a acestor operatii? îi dai o mânǎ de ajutor?

1) Operatii de prelucrare

2) Operatii de finisare;

3) Operatii de pregǎtire

4) Mǎsuri de tehnica securitǎtii muncii

b) Pentru a desfasura activitatea firma trebuie sǎ angajeze personal calificat Ce ocupatii vor avea viitorii angajati?

c) Ca sǎ meargǎ la serviciu, angajatii folosesc un mijloc de transport.Care crezi tu ca va fi acele pentru a ajunge mai repede si a nu plǎti foarte mult?

Metroul, vaporul, avionul, bicicleta, troleibuzul, tramvaiul sau masina personalǎ? Argumenteazǎ rǎspunsul dat.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Măi frate...,habar n-aveam că tata lucrază în alt oraş!
Teme, teme şi iar teme. Şi leneşi, leneşi şi iar lerneşi!

| eugenl a răspuns:

4 3 1 2
b) Asta chiar nu stiu. Intreaba-l pe tatal tauhee hee
c) bicicleta sau tranvaiul, pe care il alegi tu