| AlexPanda123 a întrebat:

Știu ca mai e mult timp pana la alegerea unui profil la liceu,prima oara am optat pentru un profil uman, dar m-am gândit mai bine și cred ca as vrea sa dau pe mate info engleza intensiv.Acum,eu nu știu neapărat cum se face înscrierea deaorece sunt 56 de locuri și au același cod doar ca unul este intensiv info și altul intensiv engleza,cum se face repartizarea și este într-adevăr o decizie înțeleaptă.Am uitat sa menționez ca la mate nu ma descurc atât de bine dar as avea voința sa reușesc în acest domeniu ca să zic asa, problema cea mare este ca sunt praf la chimie chiar nu știu dacă sa merg pe profilul asta sau nu... Ceva sfaturi va rog?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"menționez ca la mate nu ma descurc..."
"sunt praf la chimie"

du-te la filologie

| AlexPanda123 explică (pentru sierra1):

Păi cum sa zic am zis ca nu ma prea descurc nu ca nu ma descurc sunt acolo mediu ca ca sa zic asa.