| supermari10 a întrebat:

TPU am nevoie de o cerere pentru liceu de a-mi schimba numele de familie. Am toate actele, insa nu stiu cum sa fac cererea. Daca stiti va rog frumos sa-mi spuneti. FUNDA

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce ti-ar schimba liceul numele de familie? Ala se schimba prin hotarare judecatoreasca.
Sau, daca ai deja hotararea, cat e sa faci o cerere de trei randuri?

| supermari10 explică (pentru ardnaxur1961):

Eu am deja numele schimbat ..doar ca trebuie sa fac cerere pentru doamna director pana mea nu stiu cum s-o scriubig grin

| corolav a răspuns (pentru supermari10):

Dacă tu, și în acest al doilea text al tău, nu știi ce să ceri și ce vrei, cum să primești un răspuns care să te mulțumească?

| supermari10 explică (pentru corolav):

Prietene nu stiu ce nu ti-a fost clar?
Stii ce inseamna o cerere pentru director? Cred ca stii asa ca nu cer mare lucru, am cerut o simpla cerere in care sa precizez sub o forma voluminoasa, schimbarea numelui! Iti dau un exemplu..Doamana director..subsemnatul... cam acest model as vrea doar ca nu stiu cum sa scriu mai profund.

| AliGab a răspuns:

Catre doamna directoare x,

Subsemnatul/a Y (numele si prenumele actual), ce este inregistrat ca elev YY (numele si prenumele precedent) al liceului Z, in clasa W, specializarea/profilul U, va rog a aproba revizuirea datelor mele personale in dosarele/actele liceului (inclusiv in catalog) in urma schimbarii numelui din YY in Y.
Va multumesc anticipat
Data...
Semnatura...
Catre Domnul/Doamna director/oare X a liceului Z