| anonim_4396 a întrebat:

TPU help![fundita] Raspundeti pls repedee puppy dog eyes Am doi de noua la franceza si mai am nevoie de inca 2 de 10. Azi ne da test din numere, (adica din ore), din verbe ( a se trezi, a se pieptana, a se spala, a se culca, a vrea, a putea etc.) si din cuvinte. Dati-mi va rog si mie niste propozitii sa le traduc din romana in franceza pls. si niste verbe sa conjug. puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

Mai cam astea-s verbele principale din care am dat si eu test.Cuvinte ce sa zic.la fiecare lectie noua scrieti in caiet cuvinte noi nu? Repeta-le pe alea si invata-ti bine conjugarile.Numerele sunt usoare iar propozitii o sa primesti cu verbele de baza : a merge(aller),a vorbi(parler), a fi(etre), a placea\a iubi(aimer).In reset ce sa mai zic.Bafta

| sloan30bianca a răspuns:

In ce clasa esti?

| anonim_4396 explică (pentru sloan30bianca):

A 6-a :d