| Stanciu_Sorina_1984 a întrebat:

TPU, mai am doar un an pana termin scoala gimnaziala, inca nu m-am decis la ce liceu sa dau, imi place enoorm romana, engleza si istoria, si sunt din Targoviste, as vrea sa-mi spuneti niste licee cu acest profil!
Funda celui care spune mai multe!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, eventual, îţi alegi un liceu pe filiera "Teoretică", cu profil "Uman"...

Vezi lista acestor licee şi mediile la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.

1 răspuns:
| BeHappy26 a răspuns:

Nu conteaza la ce liceu mergi, conteaza la ce profil mergi. Daca iti plac materiile astea, trebuie sa mergi la Uman. Acolo se fac aceste materii cel mai mult. happy