| LoLpoZ a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect cu titlul `Eminescu Indragostit` si imi trebuie o notiune introductiva de vreo 3-7 randuri pe care sa o scriu eu... dar nu am nici o idee. Multumesc!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Mihai Eminescu a fost un mare poet care ca toti a fost si el indragostit.El si-a exprimat sentimentele prin numeroase poezii de dragoste despre el singur, dar in special despre el si iubita lui.
Cam atat mi-a venit dar mai gandeste-te si sunt destul de sigura ca il vei face.

| swgirl a răspuns:

Marea dragoste a lui Mihai Eminescu a fost Veronica Micle, o poveste de dragoste tulburatoare intre cei doi.ti-as povesti mai multe dar aici este un post relativ bun, de unde poti selecta tu ce te intereseaza http://romitacatauta.blogspot.com/......ihai.html. bafta la teme :*