| ally123sims a întrebat:

Trebuie sa invat la istorie si nu am nici un chef de invatat ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| 369852147 a răspuns:

Ia uite. Eu folosesc o tehnica. Ca sa inveti mai simplu, scrie-ti pe o foaie lectia, dar personalizeaz-o. Adica foloseste stelute inimioare...ce-ti place tie si apoi citeste de cateva ori. O sa prinzi mai repede.

| ally123sims explică (pentru 369852147):

Ms mult chiar a mers!

| 369852147 a răspuns (pentru ally123sims):

Cu plăcere, eu aşa găsesc fel de fel de metode! Dacă vei mai avea nevoie sunt dispusă să te ajut". happy

18 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă nu ai chef...nu înveţi! Simplu!
Ce să te mai chinui cu astfel de întrebări.

evenso
| evenso a răspuns:

Stii bine si tu ce ai de facut, ca sa-ti vina cheful pentru invatat, fa o plimbare scurta la aer liber si cu creierul oxigenat o sa-ti fie mai usor sa inveti.

| trăncănici a răspuns:

Imaginează-ţi că eşti regizor.Citeşte scenariul şi directează-ţi actorii imaginari cum să joace rolul! Mai ştii, poate că vei deveni succesorul lui Sergiu Nicolaescu!

| daηă a răspuns:

Învață!
Și eu eram la fel azi dimineață și nu am învățat. Era să iau un 4. Era... Data viitoare nu mai am noroc.
Deci chiar dacă nu ai chef (dacă ești ca mine, nu vei avea niciodată) învață totuși.

| Ibrahimovic a răspuns:

Stiu cum e, cand nu ai chef sa inveti, nu inveti... poti sa faci ce ai face, nu merge, nu iti sta mintea acolo...pai nu ai prea multe variante, una ar fi sa te prefaci ca nu te simti binehappy
Bafta! Sper sa scapi fara nota primita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata!
Cind vei incasa leafa nu va fi dupa chef. Sau ar fi mai bine... s-ar face economii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare stupidaaaaa. te n-ai ce face nu?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Invata intai gramatica pentru ca nici acolo nu stralucesti! :I

| DaftPunk a răspuns:

Nu invata, dar in viitor, nu vei trece examenele, parintii de vor da afara din casa, vei dormi pe banci sau in canale, vei cersi pentru a avea un ban pentru o paine, iar tu vei trai asa pentru toata viata!

| inna07 a răspuns:

Nu invata daca nu ai chefwinking

| viviana269 a răspuns:

Nu inveti

| Oanaand a răspuns:

Nu invata! laughing

| AmaliUtza54 a răspuns:

Citeste de 10 ori si daca nu merge mai citeste de 10 ori si ai sa inveti o si din cand in cand mai utate prin camera iar daca televizorul e deschis mai uitate 30 de secunde la televizor.
Funda?

| adelamaria88 a răspuns:

Prefate ca tie rau si nu mergi la scoala happy

| Gabryell_Danaila_2000 a răspuns:

Prefate in ora ca iti este rauwinking
succes

| Steven_Elinglizi_1998 a răspuns:

Ia-te de cur si sari in sus laughing glumeam. pai nu stiu... fa ce iti place