| AmazingONEx a întrebat:

Ultimii 200 de ani sau ultimele 200 de ani?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Ultimii 200 de ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru aditimus):

Mai ști? Ca îi plină conducerea de prosti. Recent au stabilit că pentru cazuri precum 2 (doi) septembrie să se spună 2 (două) septembrie. Niște idioți, mă. Am ascultat și la radio o emisiune în care explica cât de greșită e noua modificare P.S. Sunt de acord cu tine

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate e vorba de unguri care vor alta dictie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aditimus):

Satana-i știe care îs. Dar din păcate a fost adoptată chestia asta... Si la știri am văzut că au început sa zica tot așa, cu "două iulie"

| phroxeraz a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca ai scris "stii" cu un singur i.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimii 200 de ani