| anonim_4396 a întrebat:

Unde se poate verifica dacă societatea ca parte angajator poate realiza calificare la locul de muncă? Vă rog, răspunsuri competente. Mulțumesc.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate într-un singur fel. Muncești la ei. După ce te califică ar trebui să îți dea un salar mai mare și un certificat oficial că ești calificat. Una este să realizezi o calificare și alta este să o certifici.
Astfel, nu ai unde să verifici, că nu există un loc unde să scrie asta, dacă nu au o școală profesională sau alt tip de curs de calificare.