| Andrey222 a întrebat:

Un jurnal original, fără altitudini şi longitudini, fără calcule
şi măsurători, fără denumiri latine este enumeratie?, iar rânduri încâlcite este epitet? Si are legatura cu evaluare nationala 2011-2012 data anul asta.

2 răspunsuri:
| doolsik09 a răspuns:

Http://www.petitieonline.com/......iunie_2012

Semneaza petitia pentru acordarea puntacjului de 6 puncte la exercitiu 3 subiectul 2 atat pentru varianta B cat si pentru varianta C

| feellikeido a răspuns:

Da, sunt bine amandoua(eu una am luat un epitet cromatic) dar e ok ai raspuns corect.