| Demeister a întrebat:

Un profesor de fizică de liceu/gimnaziu ştie să rezolve orice subiect de olimpiadă?

5 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Asa ar trebui.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ar trebuie sa stie, incaz ca un elev dea lui e la olimpiada(nationala) sa stie sa-i explice si sa faca exerciti.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Normal asa ar trebui.
Altfel de ce mai activeaza ca profesor?
Daca nu ar stii sa rezolve o problema de olimpiada inseamna ca e slab pregatit, incompetent!

| Demeister explică (pentru Răzvi4Deni):

Inclusiv subiectele de la olimpiada națională?

| Răzvi4Deni a răspuns (pentru Demeister):

Da, un profesor de liceu ar trebui sa stie sa rezolve inusiv subiectele de olimpiada nationala.
Iti dai seama ca subiectele sunt din domeniul sau, fiind profesor dr ani buni, ar trebui sa cunoasca materia bine.