| anonim_4396 a întrebat:

Un tip vrea sa manance prune. Se duce in gradina sub un prun. Se uita sus, vede prune. Scutura pomul. Se uita jos, nu vede prune. Se uita sus, nu vede prune. Ce se intamplase?

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Nu stiu! Poate le-a mancat inainte sa deschida ochii!laughing

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

O pruna pe jos, o pruna in pom.
simplu!

| Fineness a răspuns:

Au sarit in sus, in cealalta parte a omului.
Ps:Imi spui si mie ca's tare curioasa!

| sabin89 a răspuns:

Da, au raspuns bine cei care au spus ca au fost numai doua in pom, iar cand l-a scuturat a cazut jos una si a mai ramas sus una (deci o pruna, nu prune). Acu ziceti si voi cui sa dau funda? Mare dilema.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Dă-mi-o mie, fii imparțial.laughing

| Kramerwalt a răspuns:

Este foarte simplu in prun erau doua prune.depa ce la scuturat pe jos era una si in pom una, e chestia de Romana si logica!

| DanutzzaMaria99 a răspuns:

Avea vedenii? laughing. Sau cee?

| Anax2 a răspuns:

De fapt prunele erau grauri.ma rog pasariwinking