| Luca_Elena_1996 a întrebat:

Unde e mai bine:
a)intr-un stat in care functiile autoritatii politice sunt exeritate de o singura institutie(persoana)
b)intr-un stat in care functiile autoritatii politice sunt exercitate de institutii diferite
explicati alegerea facuta de voi:
dau funa! stiu unde este mai bine dar nu prea stiu sa explic
:d

4 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Vrei sa te ajutam sa-ti faci tema?big grin

| Luca_Elena_1996 explică (pentru WholeWorld):

dar nu stiu sa explic si in carte nu avem dat de unde vrei sa stiu?

| djhateme a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine este intr-un stat cu regim politic monarhal,sau condus de regi, regina (Anglia) si se vede prea bine, dupa criza din ultimii ani, ca Anglia inca o duce bine, sau Marea Britanie.

| Luca_Elena_1996 explică (pentru djhateme):

Dar eu trebuie sa aleg dintre a si b si sa explic