| anonim_4396 a întrebat:

Unde sau in ce va gasiti linistea?

28 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand citesc o carte, sau cand conduc masina.

| Flav a răspuns:

Pe marginea unei ape, si la un pescuit de preferat. Ma linisteste complet apa, o consider un simbol mirific romantic.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La munte sau pe malul unei ape care curge lent... Sau la un o cantare la chitara...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sunt 2 variante.
-La munte. Unde e aerul curat, liniste.love struck
-Sau citesc o carte.Ma inchid in camera mea si citesc.big grin

| SweetCandy a răspuns:

L munte... e cel mai frumos si linistitor lochappy

| Orannginna a răspuns:

Atunci cand citesc, in general cand in jurul meu este foarte liniste si citesc mi se limpezesc gandurile. Uneori ma intind pe jos in camera mea, cu castile de la mp3 in urechi, muzica la minim si incerc sa ma eliberez de orice senzatie negativa happy

| ZapaciLaa a răspuns:

Cand dorm

| Jonsdottir a răspuns:

IN apahee hee nu auzi nimic tongue

| scootsie a răspuns:

Eu personal, in relatia cu Dumnezeu...acolo,capat iertare, balsam pentru rani, liniste sufleteasca si nadejde pentru viitor...am promisiuni extraordinare in Biblie, pentru ceea ce pot mosteni impreuna cu El...

| noname_1116 a răspuns:

Pe malul unei ape dar sa nu fie nimeni cre sa tipe sau sa ma deranjeze; sau stand langa persoana la care ti ce-l mai mult.

| stephie21 a răspuns:

In muzica si in bratele persoanei iubite... ai ascultat melodia" It's all in my head" Katie Meluna? Daca nu ascult-o, e superba! Bine, toate melodiile ei au darul de-a linisti!

| roksyk a răspuns:

In citit. Doar citind ma relaxez complet.

| cooola a răspuns:

Cand ma uit la meciurile echipei Dinamo.

| ioana_1851 a răspuns:

Varianta unde ::la o cabana unde doar sa fie un paznic ce se afla departe de mine si unde sunt singura numai eu si gandurile mele si varianta In ce::simplu in muzica.

| dy a răspuns:

Linistea e in noi, in casuta subiectivismului nostru, intre constient si subconstient, intre agitatie si indiferenta, intre dragoste si ura, intre viata si moarte! Avem nevoie de ea si cunoasterea EUlui sau nebunia deplina fac invocarea ei o realitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Linistea mea e dincolo de efortul dus aproape de epuizare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In padure, plimbandu-ma sau langa un rau. Sa fiu numai eu fara cineva care sa-mi intrerupa gandurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Natura si aerul curat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ DyAnNa-E-uN-hApPy-KiD (noroc cu Copy-Paste că altfel, frate!) În apă se aude, vibraţiile nu trec ca prin aer da' se aude...
Pentru a nu fi off-topic - în pustietate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In discutii placute, in citit, in plimbari lungi, si acasa in sanul familiei.

| blackcat_3605 a răspuns:

Muntele, lectura si muzica buna

| alexbzalex a răspuns:

Cand dorm sau acult muzica si nu ma deranjeaza vecinii

| Anonim_9586 a răspuns:

Cand dorm...:d

| BuMeRaNg a răspuns:

De obicei ma linistesc atunci cand ascult muzica...sau stand in fata televizorului.tongue...sau pur si simplu facand un dus...big grin...de obicei ceea ce tine de apa ma linisteste...deci.plimbarile la mare sau lacuri, piscine, ...toate acestea ma ajuta sa-mi fac ordine in ganduri, sa nu mai fiu fustrata...intr-un cuvant...ma LINISTESC...tongue

| daria_5097 a răspuns:

Pe stadion atunci cand este gol

| nuintelegnimic a răspuns:

Privind stelelelove struck

| roxanee a răspuns:

In natura, daca nu pot merge la munte, merg in parc, in padure sau pe marginea unui rau si cu siguranta sunt mai linistita, mai relaxata.

| miculescu a răspuns:

Mergi la biserica si in timpul sljbei i-ti vei gasi linistea