| Suzi2013 a întrebat:

Hey TPU,unde va gasiti linistea interioara? La biserica,acasa, in natura, unde? Unde v-ati simti cel mai bine daca ati sta. Descrieti locul unde v-ar placea sa fiti acum.

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Hey TPU, unde va gasiti linistea interioara? La biserica, acasa, in natura, unde? Unde v-ati simti cel mai bine daca ati sta==nicăieri!

| Raniia a răspuns:

Unde mi-ar placea sa fiu acum? primesc invitatia Creatorului meu:''Veniti singuri la o parte intr-un loc pustiu si odihniti-va putin''.As vrea sa fiu intr-un loc pustiu,sa ma plimb linistita deschizandu-ma inspre ceea ce e pe acolo:ferigi,parfumul florilor, cantecul pasarelelor, ploaie, lapovita, vant...o zi pusa deoparte pentru singuratate si liniste.Nefacand nimic, ci doar fiind acolo.

| valentingb a răspuns:

Pe munte, sa vad piscul in dreapta, pajistea intinsa in fata mea, padurea de brad si pin in spate, sa stau rezemat pe un brad, in stanga sa fie cararea pe care am venit, nu prea usor observabila, cu orasul departe, in zare, soarele sus pe cer, flori cat cuprind cu ochiul, pasarele prin copaci, fluturi, albine printre flori, soparle mici si stralucitoare la soare, pe pietre, un izvor sa rasara din mijlocul unei stanci cazuta parca din cer in mijlocul pajstii.....si drept in fata, departe de tot, alti munti. Daca nu mi-ar fi somn, as mai continua, dar prefer sa pastrez restul pentru visul din seara asta. Daca esti crestin, (zici de Biserica), oare o minune creata de El, natura, nu e tot Casa Lui?

| Shammal a răspuns:

In natura, mai ales la munte, are o vibratie ce ma face sa ma simt mai aproape de sine

| Thunderstruck a răspuns:

Intr-o camera plina cu amplificatoare, pentru orice gust, mii de chitare celebre, procesoare, efecte, mii de metri de cabluri etc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

In padure.

| WhiteLife a răspuns:

Cel mai bine si linistita ma simt pe genunchi, inaintea Domnului. Pe locul doi e momentul in care stau si citesc Biblia.

| Zenit313 a răspuns:

Linistea interioara,este interioara, nu are legatura cu exteriorul, prin urmare, este permanenta indiferent de loc, timp si caz! happy

| tavadaresti a răspuns:

Timp de partasie cu Dumnezeu.

| CreepyDarkness a răspuns:

Eu as vrea sa fiu pe o insula langa un copac(palmier)pe un șezlong stand si privind marea nesfarsita.

| obelix2266 a răspuns:

Oriunde,acolo unde pot avea liniste si pace, acolo unde ma pot intalni cu DUMNEZEU.