| userul7200 a întrebat:

Univers-ul e infinit?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Universul se"imparte" sa spun asa in trei ramuri:
-universul observabil (cu ajutorul tehnologiei)--->pana la 15 milioane de ani lumina;
-universul fizic--->este spatiul apropiat (prin deductie)
-universul total--->necunoscut!

Asadar universul este infinit!

11 răspunsuri:
| PopândăuIRătăcit a răspuns:

De ce "Univers-ul"? In fine, nu. Nu e infinit. E doar foarte mare.

| zurick a răspuns:

Salut! Da, universul este infinit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar daca te gandesti prea mult la acest infinit innebunesti.

| yo547 a răspuns:

Da.

| DaveMustaine a răspuns:

Da, Edwin Hubble a demonstrat ca Universul este mult mai mare prin descoperirea faptuli ca mai exista multe alte galaxii nestiute.
Unii oameni de stiinta sunt de parere ce exista mai multe universuri "paralele", ca un pachet de carti de joc-fiecare "carte de joc" fiind separata de celelalte printr-o fractiune de timp.

| claudiaflw a răspuns:

Nimeni.nu.are.de.unde.sa.stie

| OFataHoinara a răspuns:

Da

| OFataHoinara a răspuns:

E un lucru pe care oamenii nu-l pot intelege... cu alte cuvinte universul este mai mult decat poate oricine sa-si imagineze. spec ca te-am ajutat >big grin

| Alicia15 a răspuns:

Da.

| smelterrobert a răspuns:

Este infinit in timp si saptiu=>da este infinit

| SurduDenis a răspuns:

Da, daca ai merge intr-o directie in sus ai merge in contiu!