| PentruCaAutomobile a întrebat:

Urmeaza sa ma duc in clasa a 9-a la profilul mate-info. Intrebarea este: ar trebui sa incep sa invat informatica (C++) de pe internet vara asta sau sa astept sa o invat la liceu? Dau funda! (Mentionez ca imi place, nu as face-o de frica sa raman in urma la liceu sa alt motiv)

5 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ti-ar fi de folos sa te apuci de pe acum, sa stii macar esentialul.
O sa iti fie mai usor la scoala happy.

| Radu284 a răspuns:

La liceu nu o sa inveti mare lucru, mai bine apuca-te singur, gasesti o gramada de tutoriale pe net.

| raresandrey a răspuns:

Poti sa citesti asa informativ ca sa-ti faci o idee, dar pana nu iti preda un profesor nu cred ca ai sa intelegi mare lucru

| alexalex0198 a răspuns:

Daca iti place nu ar fi rau sa inveti ceva vara asta...cel putin declararea variabilelor, citirea datelor, afisarea datelor, operatii, tipuri de date, etc.
Iti va fi mult mai usor la liceu daca stii ceva dinainte. Algoritmii o sa ii inveti de la profesorwinking