| deea_9461 a întrebat:

V-ar placea sa vanati? sa omarati pasarile si animalele, daca nu si da de ce?

8 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Marturisesc cinstit:am oroare sa vad cum e taiata o gaina, dar imi place grozav:zama", cum se spune pe la noi, facuta din carnea ei.Doar nu-i o intaplare ca exista in folclorul nostru cunoscuta zicala:"Gaina batrana face zama buna". Poate par sadica, dar nu sunt decat un simplu"gourmet", ca sa ma si fandosesc un pic! Numai ganduri bune(pentru "lumea celor care nu cuvanta"!)

| Parmalat a răspuns:

Pasarile si animalele n-au nicio vina, doar unele jigodii de oameni merita din cand in cand pedeapsa cu moartea.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu mi-ar placea sa vinez nimic. Mie mi-e sfint orice creatura a naturii.Sunt din ce in ce mai putine animele. Distrugind animalele vom ajunge sa ne distrugem si pe noi insine.Desi din pacate multi deja o fac. Distrug pe altii si se autodistrug.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu, pentru ca si ele au dreptul la viata.

| crisS a răspuns:

In primul rand nu mi se pare corect sa luam viata altor fiinte fara niciun drept de multe ori doar pentru distractie sau in putine cazurri sa ne hranim. De cele mai multe ori acestea sunt omorate pentru a face bani.Acest lucru mi se pare crud si numai un omul fara suflet sau unul mult prea disperat pentru venitul financiar face astfel de lucruri. In ultimul timp am ucis atat de mult incat incep sa dispara foarte multe speci si totuldoar pentru satisfactia de a avea bani sau pur si simplu pentru distractie.Consider ca exista multe alte optiuni pentru a ne satisface dorintele.In momentul in care facem astfel de lucruri nu ne gandim la consecinte, nu ne gandim vca destramam famili omoram speci si degradam natura.Suntem inconstienti si nepasatori si acestea poate sunt cele mai mari defecte ale speciei umane.

| ONU_2429 a răspuns:

Nu, nu-mi place

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu :o
Nici gand! :o
De ce sa omor animalele? N-au nici o vina straight face

| Theeo a răspuns:

WTF. dacă nimeni nu ar "omorâ " păsări şi animale. cum credeţi că aţi mai mânca şi carne? sau carnea din magazin o fi ceva clonă sau produsă în laborator?
care e părerea voastră?