| Catana_Adrian_1996 a întrebat:

Va aflați in lumea de dincolo. Sunteți într-o camera care are 2 usi.O usa duce spre rai isr cealaltă spre iad. Fiecare usa este păzită de un gardian. Unul dintre cei 2 gardieni minte mereu, iar celalalt zice mereu adevărul. Dar nu sti care dintre ei spune adevărul sau minte. Ce intrebare pui si cui ii pui pentru a scăpa si a ajunge în rai?

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cretină întrebare!

| xSega a răspuns:

Te duci la oricare dintre ei si il intrebi: Daca l-as intreba pe celalalt care este usa corecta, pe care mi-ar arata-o? Si treci prin cealalta usa

| Bursucu98 a răspuns:

Nu întreb nimic pe nimeni...
Țin pumnii strânși și-mi aștept sentința.