| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Sunteti intr-o camera cu 2 gardieni. Camera are doar 2 usi: una intr-un loc frumos, celalta intr-un loc de cosmar.
Gardieni spun ca: unul din ei spune doar minciuni i-ar celalalt spune doar adevarul, cum faci sa iti dai seama care e usa buna?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Le pun la amandoi intrebari la care eu stiu raspunsul(de ex. Ce zi e azi?, Ce culoare are haina de pe mine?), apoi cand voi pune intrebarea care e usa spre locul frumos, voi lua in seama raspunsul celui care mi-a raspuns corect la primele intrebari.