| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa ma transfer la alt liceu daca am media scazuta la purtare pe primul semestru? As dori sa ma mut in semstrul al doilea la un alt liceu. Si nu stiu daca se poate. Nu stiu daca e relevant, dar am media scazuta sau o s-o am din cauza numeroaselor absente.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

N-are treabă. Transferul de la un liceu la altul este condiţionat de minimumul de medie de promovare a semestrului de 7. 00(şapte).
În unele licee, ca să te transferi acolo, trebuie să ai la toate obiectele peste 7. 00.
Oricum, în astfel de cazuri, nota la purtare este tratată exact ca şi media la matematică, fizică, geografie, sau orice alt obiect.
Numai bine.

| FurniciCoapte a răspuns:

Poti sa te mutihappy sau poate sa nu iti primeasca transferu liceul la care doresti sa te trasferi. Dar o sa rezolvi si tu problema astahappy.
Raspunsul la intrebare este DA poti sa te transferi atata timp cat liceul la care vrei sa te transferi este de acord cu decizia tahappy.
Bafta.

| Irinna a răspuns:

Cred ca se poate, mai bine ai vorbi cu Doamna/Domnul diriginte!

| AdiFifa a răspuns:

Conteaza de liceu.