| ady9003 a întrebat:

va rog frumos am nevoie urgent sa-mi spuneti first boot device, second boot device si pe al third boot device la asus av400-mx dau funda va rog frumos dau funda

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Nu ai nevoie decat de first boot device. Adica setezi care sa fie primul dispozitiv de pe care sa booteze calculatorul cand bagi un cd cu windows de ex. In principiu si in mod obisnuit se pune unitatea CD/DVD sa fie first boot, pentru ca de obicei se instaleaza de pe cd. Restul nu conteaza prea mult. Totusi, daca vrei sa instalezi ceva, sa zicem un windows de pe un stick sau alt suport, poti pune second boot sa fie removable disk, sau depinde cum iti apare tie in bios.
Succes!