| Mihalescu_Costel_1994 a întrebat:

Buna TPU am o problema? Cand deschid laptopul imi arata logo Asus si dupa aceea cred ca este de la hardul de memorie se aud cateva pocanituri mici subtiri si nu imi incarca windows imi scrie "REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA INSELECTED BOOT DEVICE
As avea nevoie de raspuns urgent multumesc.
Automat dau si funda

3 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Nai windows adica sa parlit windowsul ceva din dos- refa windowsul sau daca ai mai multe hdd selecteaza din bios sa buteze de pe hdd ul cu windows

| Mihalescu_Costel_1994 explică (pentru awspam):

Pai am dat sa instalez din nou dar numi gasesc nici o partitie C sau D

| xxRowxx a răspuns:

Cheama un profesionist. E clar ca e stricat ceva dar nu e de la hard disk.Cred ca trebuie sa ii dai un restart din fabrica sau REBOOT acelasi lucru...