| Ioana0077 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati daca stiti, as vrea sa ma informez cu privire la Facultatea de pedagogie, ce probe sunt la admitere daca puteti sa imi dati si exemple. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, nicio universitate din Ro.nu are ceea ce numesti "facultate de pedagogie". Stiinte ale educatiei sunt un domeniu de studiu care include programe de studiu precum pedagogie, psihopedagogie speciala, pedagogia invatamantului primar---domeniul poate fi gasit la o facultate de psihologie ca de exemplu cea din Bucuresti(in link gasesti toate informatiile cu privire la admitere inclusiv proba de concurs):http://fpse.unibuc.ro/......-educatiei

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica/mediile DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!