| FuLGuLeTzZ a întrebat:

Va rog puteti sa-mi spuneti si mie bunele maniere la masa din alte tari?
Inafara de Britania, Japonia, Franta si Mongolia! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

In Africa de ex. daca gasesti ceva de mancare pe jos te uiti in stanga si dreapta sa nu iti fure altul si bagi in gura.
Si noi ne vaitam de bune maniere si aranjament al tacamurilor...

| FuLGuLeTzZ explică (pentru mihaibrasov):

Mda. foarte genial laughing

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă nu vrei din cele enumerate în enunţ înseamnă că pe cele din aceste ţări le ştii. BRAVO!
Expresia "foarte genial " este ca a unui şcolar de clasa I-a. Genial este "superlativul absolut "şi deci nu se poate spune "foarte genial". În ce ţară ai învăţat tu româneşte?

| aryana1991 a răspuns:

Eu sunt in Italia si trebui sa iti spun ca bune maniere nu prea sunt
pentru ei e normal sa faci un part la masa fara sa te scuzi dar au si niste principi
fara coate pe masa
si daca ai ajuns sa fi invitat la masa in familie nu e frumos sa lasi mancare in farfurie si nici coatele p masa :p