| Alex9Alexutzu a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti intrebari de logica foarte grele. Cele mai grele sau multe funda tongue

Răspuns Câştigător
| βeĺBŷŷ a răspuns:

Intrebarea potrivita ia uitate cu tot cu raspunsuri:

Cum bagi o girafa in frigider?

Deschizi frigiderul si bagi girafa.

Cum bagi un elefant in frigider.

Scoti girafa si bagi elefantul

egele Leu gazduieste o conferinta cu animale. Toate animalele participa, in afara de unul. Ce animal nu participa?

Elefantul pentru ca era in frigider.

rebuie sa traversezi un rau. Dar crocodilii locuiesc in el. Cum te descurci?

Inoti in rau pentru ca crocodilii erau la conferinta nu-ti amintesti?

O zebra care merge la adapat intalneste pe drum 6 girafe.
Fiecare girafa duce-n spate 3 maimute.
Fiecare maimuta are 2 pasari pe umarul ei drept. Cate animale merg la adapat?

1 pentru ca numai zebra merge la adaptat nimeni nu a spus ca merg si celelalte animale.
Aveţi 2 pahare.
Primul conţine un litru de apă, al doilea, un litru de lapte.
Din paharul cu lapte, luaţi o lingură si turnaţi-o în paharul cu apă…
Din paharul cu apă (în care aţi turnat lingura de lapte), luaţi o lingură şi turnaţi-o în paharul cu lapte.
ÎNTREBARE: Este mai multă apă în paharul cu lapte, sau mai mult lapte în paharul cu apă.
1. Sta un caine pe trotuar. Langa el un vas cu mancare. Cainele este sanatos si flamand, totusi nu mananca mancarea, din ce cauza?

2. De unde le avea Vlad Tepes cizmele?

3. Cate zile de nastere are un om la 20 de ani?

4. Cum se zice: pene de vulpe in palarie sau pe palarie?

5."Tu esti capitanul unui yaht, yahtul tau masoara 14 m lungime, 5 m latime, 12 m inaltime si ai la bordul yahtului 20 de oameni. Intrebarea este: cati ani are capitanul?"

6."Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare, iar fiul este dus de urgenta la spital, pe masa de operatie chirurgul spune: Nu pot sa il operez, deoarece este fiul meu. Cine este chirurgul?"

FUNDA? Gasesti si pe net.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Sta un caine pe trotuar. Langa el un vas cu mancare. Cainele este sanatos si flamand, totusi nu mananca mancarea, din ce cauza?

2. De unde le avea Vlad Tepes cizmele?

3. Cate zile de nastere are un om la 20 de ani?

4. Cum se zice: pene de vulpe in palarie sau pe palarie?

5."Tu esti capitanul unui yaht, yahtul tau masoara 14 m lungime, 5 m latime, 12 m inaltime si ai la bordul yahtului 20 de oameni. Intrebarea este: cati ani are capitanul?"

6."Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare, iar fiul este dus de urgenta la spital, pe masa de operatie chirurgul spune: Nu pot sa il operez, deoarece este fiul meu. Cine este chirurgul?"

| βeĺBŷŷ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dat copy-paste de la mine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru βeĺBŷŷ):

Nu am dat copy-paste de la tine.
Nu insinua, te rog!
Am căutat pe google!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Mijlocul de transport

Citeşte cu atenţie acest paragraf (doar o dată pentru că este o ghicitoare pe cale verbală, una pe care o spui de obicei prietenilor.)

Eşti şofer de autobuz. La prima oprire, trei persoane urcă. La a doua oprire, o persoană coboară şi cinci urcă. La următoarea oprire, şapte persoane urcă. La următoarea oprire, două persoane se coboară şi nimeni nu urcă. La penultima oprire, nimeni nu coboară şi trei persoane urcă. La ultima oprire, toată lumea coboară.

Eşti gata de întrebare? Dacă ai citit-o pentru tine, nu te mai uita la paragraf şi încearcă să răspunzi la următoarele întrebări:

Ce vârstă are şoferul?
Cum îl cheamă pe şofer?

2. Ghicitoarea OW

Gândiţi-vă la cuvinte împrumutate care se termină în OW. Show este al doilea. Există doar 2 cuvinte în Limba Română. Care este cuvântul? Cuvântul este ceva comun, ceva ce folosim în fiecare zi, şi dacă ai ascultat cu atenţie, am spus deja care este. Care este primul cuvânt?

3. Întrebări

Mai jos sunt 6 întrebări. La care trebuie să răspunzi foarte repede.
Ia să vedem cum te descurci…

a) Participi într-o cursă. Îl întreci pe al doilea. Pe ce poziţie eşti?
b) Dacă îl întreci pe ultimul eşti …?
c) Imaginează-ţi că te afli într-o barcă care se scufundă care este înconjurată de rechini, cum supravieţuieşti?
d) Ce este uşor ca un fulg dar nici cel mai puternic om nu poate s-o ţină mai mult de câteva minute?
e) Ce s-a întâmplat în 1961 şi nu se va mai întâmpla până în anul 6009?
f) Sunt 5 mere într-un coş şi 5 persoane. Cum dai la fiecare persoană un măr astfel încât să rămână un măr în coş?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest test de inteligenţă a fost conceput de Albert Einstein care susţinea că 98% din locuitorii planetei nu sunt în stare să-l rezolve.
Tu ce crezi? Eşti printre cei 98%, sau printre cei 2%? :-))

Iată testul:

- Există 5 case fiecare de altă culoare.

- În fiecare casă locuieşte o singură persoană, fiecare de altă naţionalitate.

- Fiecărui locatar al fiecărei case îi place o anumită băutură, fumează o anumită marcă de ţigări şi deţine un anumit animal de casă.

- Niciuna din cele 5 persoane nu bea aceeaşi băutură, nu fumează aceeaşi marcă de ţigări şi nu deţine acelaşi fel de animal de casă.

- Britanicul locuieşte în casa roşie.

- Suedezul are un câine.

- Danezul bea cu plăcere ceai.

- Casa verde se află în stânga casei albe.

- Locatarul casei verzi bea cafea.

- Persoana care fumează Pall Mall are o pasăre.

- Locatarul care locuieşte în casa din mijloc, bea lapte.

- Locatarul din casa galbenă fumeaza Dunhill.

- Norvegianul locuieşte în prima casă.

- Fumatorul de Marlboro locuieşte lângă cel care are o pisică.

- Locatarul care are un cal locuieşte lângă cel care fumează Dunhill.

- Fumătorul de Winfield bea cu plăcere bere.

- Norvegianul locuieşte lângă casa albastră.

- Germanul fumează Rothmans.

- Fumătorul de Marlboro are un vecin care bea apă.

Cine este proprietarul acvariului cu peşti?

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Deci tu conduci un autobuz, k? La prima statie coboara 10 calatori, la a 2 statie urca 7 calatori, la a 3 statie mai coboara 5 calatori, la a 4 statie urca 17 calatori.Cati ani are soferul?

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Daca astazi sunt 0 grade celsius si maine va fi de 2 ori cald cate grade vor fii maine?

| Alex9Alexutzu explică (pentru AdiAdrian1995):

Asta tot de mine a fost pusa.

| AdiAdrian1995 a răspuns (pentru Alex9Alexutzu):

Imi pare rau am uitat oricum inseamna ca mi-a placut foarte mult de am memorato

| Emma112 a răspuns:

Cine a fost mai intai, oul sau gaina?
Justificati raspunsul!
rolling on the floor

| 0nlyMe a răspuns (pentru Emma112):

A fost oul pana sa apara gaina pe care o cunoastem noi. Pentru ca fiintele au evoluat si gaina este ce-a mai apropiata ruda a dinozaurilor si se presupune ca evoluand s-a ajuns la gaina dar inmultindu-se tot prin oua.

| ßσьσсєℓα a răspuns (pentru Emma112):

Oul, deoarece gaina a facut oul si daca era prima gaina nu mai exista pui.

| Vladimir315 a răspuns:

Ce reaspunzi mai des Da sau Nu? Raspunsul corect il gasesti la mine (in intrebarile puse de mine) Asteptam raspunsul ala happy

| oK3 a răspuns:

Ce se intampla cand un cal intra in marea neagra R:s uda

ce se afla intrea soare si pamant R:si cuv. si

unde este parul negru si cret la femei R: in africa

cate roti are un autoturism normal R: 5 cu tot cu roata de rezerva

care cheii nu deschid nici o usa niciodata R: cheia franceza si cheia sol

plzzz funda

| Alex9Alexutzu explică:

Spuneti-mi si raspunsurile

| Goiya a răspuns:

????