| Gillian a întrebat:

Viitor boboc de liceu aici! Sunt cam confuza in alegerea profilului pe care mi-l doresc si vreau ajutor.
Imi place romana, engleza si...cam atat. laughing Desi am note foarte bune. Urasc franceza si fizica, dar cel mai mult fizica.
Ma gandeam sa aleg filologia. Dar ce fac cu franceza?! Nu stiu o boaba.
Vreau sa stiu mai multe despre profilul ăsta: filologia. Tot ce presupune el. Si ce inseamna bilingv? Dar intensiv?
Multumesc anticipat! Sper ca se va gasi macar cineva sa-mi raspunda.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gaseste un liceu care nu are decat engleza. http://www.admitereliceu.ro/......line_id/23

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu exista profil cu o singura limba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Inveti si franceza, ce sa faci...o sa fii surprinsa cat de mult seamana cu romana.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau sa te dezamagesc: am invatat franceza acum 40 de ani si nu-mi mai trebuie. In rest, sa fii sanatos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era pentru tine, cred ca te-ai prins. laughing