| elena54 a întrebat:

Vreau si eu cateva argumente prin care sa sustineti ca mi s-ar potrivi postul de profesoara si de ce credeti asta! Dau funda! URGENT!

Răspuns Câştigător
| Leutzbv a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere, ar trebui mai intai sa-ti placa copiii. Mai apoi sa fi femeie desteapta, sa stapanesti bine materia pe care o predai, sa ai carisma si sa stii sa predai, sa stii sa-i atragi pe elevi, si, nu in ultimul rand sa ai simtul umorului bine dezvoltat. Asta te va ajuta sa fi stapana pe situatiile grele care s-ar ivi.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Păi, tu nu ne-ai spus nimic de calitățile tale de profesoară, pentru ca noi să putem argumenta și să susținem că ți s-ar potrivi postul de profesoară.
Dar, din felul cum ai pus tu aici problema, eu nu cred că ți s-ar potrivi acest post. În mod cert sînt alții mai buni ca tine.

| VadTot a răspuns:

Pai dupa felul cum ai pus intrebarea iti spun din start ca deja esti descalificata! Dintr un simplu motiv! Pai cum sa ne dam noi cu parerea si sa argumentam si sa ti spuneam asta odata ce noi habar nu avem cine esti si nu te cunoastem deloc nu ne ai descris deloc ce fel de persoana esti!? smd.deci ia ti adio de la postul de profesoara pentru ca nu ai habar cum sa te faci inteleasa~~! si cum ar putea niste elevi sa inteleaga ceva!?laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi. Nici macar nu te cunoastem si vrei sa iti alegem cariera?