| Speranta12 a întrebat:

Voi ce faceti intr-o zi? Ce program aveti? Va puteti tine de un program toata ziua? Eu inca nu. Voi cum faceti?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu lucrez in armata la foretele navale, avem un program bine realizat. De exemplu dimineata cand ma scol frec gondola de control, iar seara inainte de culcare o frec de verificare! Asa facem noi programul.

| oz_1736 a răspuns:

Maine trebuie sa ma intalnesc cu un doctor, apoi sa servesc cu o tipa o cafea. Asta inseamna 3 ore, dar la ce ora... mai vedem. Apoi unde ma poarta gandu' si vantu. Asta-i planu. Niciodata nu am functionat cu program ca nu-l pot respecta

| mistret25 a răspuns:

Ba, si eu aveam problema asta ca nu am timp mai deloc de nimic, im faceam planuri si nu le puteam respecta. Dar am invatat un siretlic, sa nu-mi mai pese de timp atat de mult, adica sa-mi fac treaba linistit, sa nu am griji in cap, sa nu ma gandesc la ziua de maine atat de mult si bla bla, ca daca faci toate astea chiar o sa te stresezi prea mult si simti ca nu mai ai timp de nimic. Eu de exemplu ajung acasa de la scoala la ora 3, mananc, imi fac treaba pe langa casa, si ma apuc de teme fara sa ma uit la ceas si fara sa-mi pese de timp, asa e cel mai relaxant. Dupa ce termin indiferent daca este ora 8 30 sau 5 30 incep sa ma joc pe calculator ceva, ma uit la serial etc si apoi ma culc ca sa fiu odihnit pentru ziua urmatoare. In weekenduri cel mai bine e sa-ti faci planuri pe termen scurt, ca sa stii ca le poti respecta.