| Daisies a întrebat:

Voi cum invatati cel mai usor?
Considerati ca luatul de notite va ajuta sau va e mai usor doar sa cititi si atat? E luatul de notite o pierdere de vreme sau nu?
Ca o precizare, cand ma refer la invatat nu ma refer la nivelul generala-liceu, unde ai de citit cateva pagini sau zeci de pagini, ci la "invatatul" a sute de pagini. Care e metoda voastra cea mai eficienta de a retine informatia?

1 răspuns:
| sorinake a răspuns:

Metoda aplicata in facultate pentru cele mai dificile examene:
- invatat toate cursurile
- SCRIS pe foi cursurile. Daca poti de mai multe ori pana retii tot. Scriind informatia ramane mai bine intiparita in minte.
La mine a functionat de fiecare data!